ARCHISECTIONS İstanbul’da!

0
25

YILIN MİMARLIK VE EKOLOJİK YAPILAŞMA ULUSLARARASI ZİRVESİ
ARCHISECTIONS
18-19 EKİM’DE İSTANBUL ÇIRAĞAN SARAYI’NDA GERÇEKLEŞİYOR

“Archisections –Yeşil & Mavinin Sonsuz Tonları’’ buluşması 18-19 Ekim tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek. “Daha Yeşil, Daha Mavi Ekolojik Yapılaşma ve Şehirlerde Doğaya Nefes Aldırmak!” ana temasıyla hazırlanan konferans, Unesco tarafından İstanbul’a verilen “yaratıcı şehir” ünvanının da altının çizileceği bir etkinlik olarak öne çıkıyor.

“Kentsel tasarımdan mimariye uzanan yelpazede sunumlar içeren, doğanın gücünü yaşamlarımızda yoğun olarak hissettiğimiz uluslararası mimari bir platformda buluşma sağlamak ve sorunlara çözüm aramak amacıyla hazırlanan Archisections konferansında “Yeşil ve mavinin sonsuz tonlarının hakim olduğu sürdürebilir ekolojik dengeyle konforlu yaşama alan yaratabilir miyiz?’’ sorusunun yanıtı aranacak.

Çevreciliğe sahip bir idare anlayışı ile tasarıma önem veren şehirlere sahip bir ülke olgusunu ön plana alarak Dünyanın yedi kıtasından çözüm örnekleri, ezber bozan farklı yaklaşımlar, şehircilikte devrim yaratan vaka analizleri yapılacak zirvede İstanbul için çözüm arayışları da ortaya konacak.

Ağa Han Mimarlık Ödüllü Prof. Dr. Süha Özkan’ın ödüllü Curitiba sunumu ve Sambuichi Architects’ten Hiroshi Sambuichi tarafından doğanın gücü; su, rüzgar, güneş  ile yaşam enerjisi yükselen şehir Hiroshima’ın inceleneceği Vaka Analizi oturumları merakla bekleniyor.

Mimarlar, işadamları, yatırımcılar, müteahhitler ve gayrimenkul sektörü temsilcileri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri, iç mimari sektöründeki firmalar, belediyeler ve şehir planlamacıları, turizmciler, mühendisler ve mimari bölümü öğrencilerinin başvurduğu etkinlikte dünya çapında çevreci ünlü bir aktivistin katılımıyla bir Gala gecesi ile Mavi-Yeşil ödül töreni de düzenlenecek. Bir Etkinlik tarihi Çırağan sarayında konferans, sergi ve 2D/3D poster sunumları ile gerçekleştirilecek.

T.C. Turizm ve Kültür Bakanlığı, GAD Mimarlık Vakfı, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği, WWF, THY, Green Planet Architects’in destek verdiği, Schindler, Total Solution Provider, Kale Grubu gibi sponsorlarla gerçekleşecek etkinliğin Yarışma Kurulu’nda aşağıdaki isimler yer alıyor:

Dr.Duygu Erten, TURKECO Genel Müdürü; Doç.Dr.Ece Ceylan Baba, Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Bölüm Başkanı; Yüksek Mimar Sevinç Ormancı, Sedeko Mimari; Ozan Kolcuoğlu, TSKB Genel Müdür Yardımcısı; Berrin Chatzi Chousein, World Architecture Community Yazı İşleri Müdürü; Roy Den Hoed, Green Planet Architects Başkanı.  

Etkinliğin Danışma Kurulu’nda ise Y. Mimar Sevinç Ormancı/Koordinatör, Y. Mimar Gökhan Avcıoğlu/GAD Mimarlık Ofisi Başkanı, Prof. Dr. Gürsel Öngören/GYODER Başkan Yardımcısı, Prof. Arzu Erdem/Kadir Has Üniversitesi, Y. Mimar Emre Arolat, İrfan Önal / Tanıtma Genel Müdürü, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı, Y. Mimar Murat Tabanlıoğlu, Ömer Turan / İBB Kentsel Tasarım Müdürü, Y. Mimar Han Tümertekin, Aslı Pasinli/WWF Genel Müdürü, Berrin Chatzi Chousein/World Architecture Community Yazı İşleri Müdürü ile işin teknik organizasyonunu yürüten VIP Event Yönetim Kurulu Başkanı Ceylan Pirinçcioğlu yer alıyor.

Sponsorluk, sergi, poster oturumu ve etkinlikle ile ilgili diğer ayrıntılı bilgi ve kayıt için: http://archisections8.com/

Sorular için:
0212 368 4771’den Aysıla Sildir veya 0532 275 28 29’dan Y.M. Sevinç Ormancı’ya ulaşabilirsiniz.  

[email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin